کرونا

کرونا و شرایط ایجاد شده پیرامون آن مسئله ای مهم است که همه اقشار جامعه در هر کسب و کاری را به خود مشغول کرده است . قطعا شما دندانپزشکان و پزشکان نیز در نحوه ارتباط با بیماران خود در مواردی دچار مشکل شده اید و نگرانی و اضطراب را در میان نه تنها مشتریان خود بلکه در میان بیماران مطب خود به وضوح مشاهده کرده اید .

اما پزشکی موفق است که در همه شرایط بتواند حضور خود را به بیمار خود نشان دهد و به این ترتیب بتواند حس اهمیت داشتن و توجه را از سوی شما به دست آورد . ما در دکتر پلاس به شما خواهیم گفت که چگونه میتوانید این حس اعتماد و رضایتمندی را در بین بیماران مطب خود ایجاد کنید . قبل از آن بهتر است کمی با کرونا ویروس آشنا شویم

افزایش مشتریان با دکتر پلاس

کرونا ویروس چگونه به وجود آمد ؟

کرونا (corona) به معنای تاج یا هاله است و شکل ظاهری ویروس کرونا زیر میکروسکوپ، شبیه به یک تاج سلطنتی است. کرونا ویروس‌ها، طیف وسیعی از ویروس‌ها را شامل می‌شوند. ساده‌ترین نوع آن سرماخوردگی معمولی و پیچیده‌ترین نوع آن در حال حاضر بیماری کرونا است. شهر ووهان چین اولین شهری است که درگیر بیماری ویروسی کرونا شده. در حال حاضر تمام ساکنان این شهر در قرنطینه قرار دارند.

شکل ساده‌تر این ویروس در گذشته نیز در بیماری‌هایی مانند سارس و نوعی آنفولانزا، مشاهده شده بود اما عامل بیماری مرگباری که این روزها دنیا را به حالت اضطرار در آورده است، جدیدترین نوع ویروس کرونا است. سرعت انتقال این بیماری، بسیار بالا است به طوری که پس از حدودا دو ماه از شروع این بیماری، حدودا ۱۱ هزار و نهصد نفر در سراسر جهان به این بیماری مبتلا شده‌اند و تقریبا ۲۶۰ نفر بر اثر بیماری ویروسی کرونا فوت کرده‌اند؛ البته این آمار به سرعت در حال افزایش است.

علائم کرونا ویروس چیست؟

با کمی جست و جو در میان سایت های اطلاع رسانی معتبر و همچنین برنامه های ویژه ای که برای آگاهی دادن در مورد علایم و نشانه های این ویروس برگزار میشوند ، قطعا میتوانید اطلاعات به روز و دقیقی را به دست آورید .

علائم این بیماری شامل تب، سرفه و تنگی نفس است. در مواد حادتر عفونت می‌تواند منجر به سینه پهلو (پنومونی یا همان عفونت ریه) یا مشکلات تنفسی گردد. در موارد نادر این بیماری کشنده خواهد بود.علائم بیماری شبیه آنفولانزا یا سرماخوردگی معمولی است، که بسیار شایع تر از COVID-19 هستند.

به همین دلیل برای تایید این که کسی COVID-19 گرفته باشد، بایستی آزمایش شود و تایید نهایی در مورد اینکه آیا فرد به این بیماری دچار شده است یا خیر بعد از جواب آزمایش وی به طور قطع مشخص میشود .

هرچند این بیماری برای دانشمندان ناشناخته است و در حال بررسی حالت های این بیماری هستند ، اما میتوان این امید را داشت که درمان آن توسط متخصصین کشف و داروی درمانی و یا واکسن آن برای استفاده عموم آمده شود.

راه های افزایش مشتریان مطب چیست ؟حتما بخوانید : راه های افزایش مشتریان مطب چیست ؟

چگونه از ابتلا به کرونا ویروس جلوگیری نماییم ؟

این ویروس به همان اندازه که میتواند خطرناک باشد ، به همان اندازه میتواند با رعایت نکاتی ساده از گرفتار شدن به آن جلوگیری کرد . قطعا به عنوان یک دندانپزشک و یا پزشک متخصص به روشهای پیشگیرانه این بیماری آگاهی دارید . روشهایی مثل :

  1. شست‌وشوی دست و صورت
  2. رعایت نکات بهداشتی حین سرفه و عطسه
  3. رعایت تعاملات روزانه
  4. کاهش ارتباط با حیوانات
  5. پرهیز از دست دادن و روبوسی
  6. کاهش تماس با سطوح
  7. بهداشت در تغذیه
  8. استفاده از وسایل ایمنی
  9. مراجعه به پزشک

برای آگاهی بیماران از کرونا چه راهکاری وجود دارد ؟

در این شرایط چگونه به بیماران مطب کمک کنیم

اولین وظیفه ما بعنوان دندانپزشک و پزشک در مقابل با بیماران مطب آگاهی دادن به آنان در چگونگی مقابله با این ویروس است . این آگاهی باید به گونه موثر و به دور از بزرگنمایی های افراطی باشد . این یک واقعیت است که بیماران مطب به ما بعنوان پزشک خود بیشتر اعتماد داشته و توصیهه های ما را به دقت گوش داده و عمل خواهند کرد . اما با چه روش هایی میتوان این آگاهی ها را به بیماران مطب منتقل کرد ؟

۱- اطلاع رسانی از طریق سایت

سایت اولین چیزی است که هر دندانپزشک و پزشکی برای ترویج فعالیت و توضیح در مورد خدمات خود بعنوان یک برند معتبر از آن استفاده میکند . شما میتوانید در سایت خود اطلاعاتی که مورد نیاز بیمارانتان است را برای آنان قرار دهید تا بخشی از سوالات و یا نکاتی را که لازم است آنان در مورد آن بدانند در آن مشخص باشد . در این رابطه و بحث پیرامون روشهای کنترلی و درمانی کرونا نیز میتوانید اطلاعات جامع و کاملی را در سایت خود برای بیماران قرار دهید .

۲- اطلاع رسانی از طریق پیامک هدفمند

قطعا مقاله ما در مورد پیامک هدفمند را مطالعه کرده اید . ما به شما توضیح داده بودیم که میتوانید به جای ارسال پیامک های غیر سودمند و قرار گیری در میان انبوه پیامک های تبلیغاتی و غیر ضروری و حتی آزاردهنده ، با شناسی نیازهای بیماران خود با توجه به نیاز و شرایط بیماران برای آنان ارسال پیامک را داشته باشید . در چنین شرایطی دریافت هرگونه پیامک آموزشی و اطلاع رسانی از سمت مطب شما برای بیمارانتان هرگز بعنوان یک پیامک مزاحم و غیر ضروری شناخته نخواهد شد ، بلکه بعنوان پیامکی جدی که باید به آن توجه داشته باشند آن را مطالعه و به دستورات آن عمل خواهند کرد .

در سیستم مدیریت مشتریان دکتر پلاس شما این امکان را دارید که در کنار ارسال پیامک های اطلاع رسانی و ضروری برای بیماران ، پیامک های آموزشی در مورد کرونا را به منظور آموزش و راهنمایی بیماران خود برای آنان ارسال کنید . با این کار شما میتوانید رضایت مندی مشتریان و وفاداری سازی آنان به مطب و برند خود را پیش از پیش افزایش دهید .

۳- اطلاع رسانی در شبکه های اجتماعی

در صورتی که در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام فعالیت دارید ، میتوانید با ارائه فیلم های آموزشی و یا اسلایدرهای مراقبتی و پیشگیرانه برای فالوورها و همچنین همراهان مطب خود آنان از اطلاعات دقیق و درست آگاه کنید . قطعا اطلاعاتی که بیماران از سوی پزشک و یا  دندانپزشک خود دریافت میکنند به آنان حس اطمینان خواهد داد . مخصوصا در شرایطی که همه کاربران فضای مجازی که در به طور حتم در میان آنان بیماران مطب شما هم هستند در میان سیلی از اطلاعات درست و غلط و حتی گیج کننده گرفتار شده اند و توضیح این بیماری از زبان شما به عنوان پزشک معالج میتواند برای آنان سودمند باشد. پس حتما در صفحات اجتماعی خود در زمینه این بیماری ، راه های انتقال و همچنین روش های پیشگیری توضیحات جامع  و کاملی بصورت عکس ، اسلایدر و فیلم قرار دهید .

مشتری مداری در دندانپزشکیحتما بخوانید : مشتری مداری در دندانپزشکی

۴- اطلاع رسانی از طریق اپ اختصاصی مطب

در مورد اپ اختصاصی برای مطب بعنوان یک پزشک و یا دندانپزشک که میخواهد ازتباط طولانی مدت با بیماران خود داشته باشد و همچنین به برندسازی و افزایش مشتریان مطب خود فکر میکند با هم بطور مفصل صحبت کرده ایم . به شما گفته شد در شرایطی خاص و غیر قابل پیش بینی ، بهترین روشی که میتوانید همیشه در خاطر بیمار خود بعنوان یک مراجعه کننده و یا حتی مشتری داشته باشید ، اپ اختصاصی مطب است . اپ در شرایط های مختلفی ضرورت خود را نمایان کرده ، چه در مواقعی که اینترنت از دسترس خارج باشد و چه الان که بعلت شرایط پیچیده و خطرناک وجود کروناویروس بیماران و مشتریان از حضور در اماکن محروم هستند .

این عدم حضور میتواند برای شما بعنوان یک پزشک نیز دردسر داشته باشد . این یک واقعیت است که همه ما به دنبال کسب درآمد هستیم و نبود مشتری برای مطب به معنای نداشتن درآمد است . حال فرض کنید که شما اپ مخصوص به خود را دارید و ازطریق آن میتوانید با بیماران خود ارتباط داشته باشید . در اینجاست که باز هم ضرورت اپ اختصاصی برای مطب بیتر از قبل خود را نمایان میکند.

دکتر پلاس در کنار شماست

در شرایط کنونی جامعه که همه دچار نگرانی هستند ، میتوانید با قدمهای آگاهانه و درست موفقیت خود را تضمین کنید . ما به شما راه هایی را معرفی کردیم که بتوانید در شرایطی که کرونا همه را خانه نشین کرده در کنار بیماران خود باشید . حال آنکه تمامی این پیشنهادات با داشتن سیستم مدیریت افزایش مشتریان مطب دکتر پلاس کامل میشود . این سیستم به پزشکان و دندانپزشکان کمک میکند که بطور مداوم و اصولی در کنار بیماران مطب خود باشند و با اطلاع رسانی های دقیق باعث شوند که بیماران به مطب شما وفادار باشند و این وفادار سازی میتواند به افزایش مشتریان شما کمک کند . چرا که ایجاد حس رضایت مندی در مشتریان و یا بیماران مطب باعث میشود که آنان به نوعی برای شما بصورت بازاریاب عمل کرده و مشتریانی جدید را به شما معرفی کنند.

ما در گروه تخصصی دکتر پلاس در کنار شما هستیم ، تا به افزایش مشتریان و بیماران مطب شما کمک کنیم . این گروه با تخصص و تجربه خود در این زمینه میتواند گزینه ها و نکات بیشمار دیگری ار به منظور افزایش مشتری ارائه کرده و برای شما نوید بخش روزهای بهتری باشد .

 

تماس با دکتر پلاس